• Metoda vysetrenia priechodnosti vajecnikov

    , Autor: Lienka90

    Dobry den, chcela by som sa spytat na vas nazor ohladom metody vysetrenia priechodnosti vajickovodov.
    Co sa tyka mojej diagnozy, mam PCOS, nemam inzulinovu rezistenciu, ziadne minule zapaly, vsetky gynekologicke vysetrenia v norme, hormonalny profil (vsetko OK okrem AMH = 14,26+ a LH 16,55+.
    v CAR mi dali na vyber medzi HyFoSy a laparoskopiou. Odporucili mi laparoskopiu spolu s absolvovovanim ovarialneho drillingu, vysetrenia na zrasty a endometriozu.
    Avsak nie som stotoznena s ovarialnym drillingom, nakolko mi toto vysetrenie pride prilis invazivne. Zatial som nebola liecena ziadnymi inymi liekmi na stimulaciu ovulacie a ovarialny drilling mal byt liecbou prvej linie.

    Dakujem za vas nazor.

    Dobrý deň, spomínaný postup je štandardne a pomerne často využívaný. Po laparoskopii s drillngom, za predpokladu, že vajíčkovody budú priechodné, sa treba intenzívne snažiť. Stimuláciou vaječníkov dôjde k uvoľneniu vajíčok. Rozhodnutie je však na Vás.