• Letrozol

    , Autor: aviska

    Dobry den, bola som na vysetreni v CAR, kde mi lekarka povedala vraj u mna nedochadza pravidelne k ovulacii ale PCOS zatial vylucila, avsak mi na podporu ovulacie predpisala Letrozol, nikde som sa nedocitalo a podpore plodnosti iba o rakovine prsnika. Akym ucelom je podat tento liek pri vyvolani ovulacie, ma to nejaky zmysel alebo je to len zbytocnost. Dakujem

    Dobrý deň, Letrozol je inhibítor aromatázy. Áno, liečivá tohto druhu sa primárne využívajú na liečbu pokročilých štádií karcinómu prsníka u žien po menopauze, ale vzhľadom na prechodný antiestrogénový efekt sa už viac ako desaťročie využívajú v asistovanej reprodukcii na indukciu ovulácie, a to najmä, ale nie len, u pacientok so syndrómom polycystických vaječníkov, v prípade rezistencie na klomifencitrát, ale aj ako hormonálna stimulácia pred insemináciou. Postupujte podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach sa ich nebojte pýtať priamo pri vyšetrení.