Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,468 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor.. Asi 8 mesiacov sa snažíme po MA a kyrete. Menštruáciu mam pravidelnú 28 dní. Od kyretu mávam 2 dni pred ms špinenie a potom sa to spustí a trvá asi 5 dni. Teraz bolo znovu špinenie, menzes 1 a pol dna ktorý skončil veľmi rýchlo. Vybrala som tampón a úplný koniec.. Je to v poriadku?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, od stresu, po zmenu životného štýlu, životosprávy. Odsledujte si to. Snažiť sa otehotnieť môžete aj naďalej.

Podobné otázky

 • Dojčenie a plodnost

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať. Mám 2.5 ročného synčeka a stále ho kojím. Chceli by sme druhé ale nedarí sa nám. Menzes mam pravidelný a ovuláciu sledujem testami. Podľa testov ju mam. Kde môže byt problém? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste nechránený pohlavný styk, aj 3x týždenne, bez ohľadu na ovuláciu. Ak sa Vám nezadarí ani po pol roku, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Problem otehotnieť

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Budem mať 40 rokov mam už deti. Pred rokom som mala MA v 10tt. Odvtedy sa snažím otehotnieť. Bola som u môjho gynekológa a povedal ze kvoly veku to už pôjde ťažšie. Menzes mam pravidelný 28 dňový. Hormonalny profil v poriadku. Aj ultrazvuk bol perfektný, videl ze práve ovulujem. Povedal mi ze kvoly veku to už pôjde ťažšie. Mam to nechať tak a neriešit? Neodporucil mi nič žiadne iné vyšetrenie, dokonca ani žiadne doplnky z lekárne..Pan doktor aký je váš názor na to.. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ešte plánujete otehotnieť, užívajte kyselinu listovú a snažte sa, nechránený pohlavný styk aj 3x týždenne.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň pán Doktor.
  Pol roka užívam 2x denne inofolik a 16 deň cyklu duffaston. Mam za sebou prvý mesiac hormonálnej liečby 1x denne clostilbegid. Menštruácia mala prísť včera 4.2.2020 neprišla. Dnes len slabo špinim, skôr je to belasý hlien s červenými fliačikmy a mierne pobolieva brucho. Môže to byť znak gravidity?
  Pýtam sa preto lebo na 5 deň cyklu, ktorý teraz neviem určiť mam začať užívať 2x denne clostilbegid, ktorý sa v tehotenstve nemá užívať..Len momentálne neviem ako pokračovať, keď menzes neprišiel. Chcem sa informovať či si mám pre istotu urobiť tehotenský test?
  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak to nie je vylúčené, tehotná byť môžete. Špinenie môže byť aj príznakom blížiacej sa menštruácie. Ťažko je sa takto vyjadriť bez poznania bližších okolností alebo informácií. Tehotenský test nemusí v prípadne skorom štádiu tehotenstva ukázať nič. Odsledujte si to. Odporúčam v prípade nejasností alebo ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná všetky okolnosti.

 • Hnedy vytok

  , Autor:

  Dobry deň pan doktor chcem sa opytat,v septembri som mala potrat v 6tt tehotenstva, vraj znizena funkcia zlteho telieska..bola som aj na cisteni potom vsetko ok menstruacia prisla aj ostatne cykly som mala v poriadku az na december kedy mi menzes trval skoro dva tyzdne,bola som aj u doktora na vysetrenie povedal ze vsetko v poriadku ale ze tam je problem s ovulaciou tak mi predpisal inofolic a progesterone leedapharma uz to uzivam mesiac a pol v podstate teraz by mal byt druhy cykluS uzivania,uzivam to na 15den od menzesu 10dni rano a vecer,inofolic kazdy den rano a vecer.potom uz bol menzes normalny cyklus 26a 6dni menzes a teraz som 21 den cyklu mam 8dni do menstruacie a uz Mam druhy den hnedy vytok,prvy den slabsi a dnes trosku silnejsi a na toaletnom skor taky ruzovy/cerveny..myslite ze mi mohli tie tabletky rozhadzat cyklus? Predtym som mavala pravidelny tak 27/28dni.dakujem pekne za odpoved(snazime sa o dietatko)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie uprostred cyklu nie je ničím výnimočným, odsledujte si to. Nemusí sa jednať o nič vážne, ani o zlyhanie liečby. Pokračujte v nasadenej liečbe. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Lekárska správa

  , Autor:

  Dobrý deň, poprosila by som o vysvetlenie lekárskej správy. TVS- Uterus v AVF, v sagitalnej rovine vo funde o priemere 29 MM, myometrium: vo funde intramuralne uložený MU o pr. 12,8 MM, endometrium ostro ohraničené o výške 3,8mm, dutina bez GS, 43 ml s čírim cystickým útvarom o pr.39mm, ovarium vľavo o objeme 4,3 ml, s dobre rozvinutú folikulogenézou. Douglas bez tekutiny. Na vyšetrení som bola 10DC. Prosím Vás preložte mi tento nález do ľudskej reči. Myslíte, že v tomto cykle by sa dalo otehotnieť alebo mi blokuje menštruáciu tá cysta, nakoľko som dnes 42 DC. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na základe vyšetrenia USG vaginálnou sondou máte zistený myóm asi 13 mm (treba ho len sledovať, myóm takejto veľkosti nerobí žiadne ťažkosti), dutina je bez gestačného vačku, t.j. nie je vidieť tehotenstvo v dutine. Predpokladám, asi sa Vám časť textu vymazala, že pravý vaječník je s 39 mm cystickým útvarom. Ľavý vaječník je v poriadku. Oblasť malej panvy bez voľnej tekutiny. Spomínaný útvar na pravom vaječníku mohol byť aj dominantný folikul, keďže vyšetrenie bolo realizované pred ovuláciou, ťažko sa viem k tomu takto vyjadriť. Skúsiť otehotnieť môžete. Ak však máte nepravidelný menzes, je možné, že spomínaný cystický útvar nie je dominantný folikul, ale cysta, ktorá môže spôsobovať nepravidelnosť menštruácie ako aj problém s ovuláciou a tak s otehotnením. Väčšinou je postup taký, že sa USG vyšetrenie pri náleze cystického útvaru skontroluje po menštruácii. Ak cystický útvar pretrváva, asi sa nejedná o klasický folikul. Niekedy je vhodnejšie najprv odstrániť cystu laparoskopicky a následne sa snažiť otehotnieť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.