• Tehotenský test

    , Autor: Domu

    Kedy je vhodne si urobiť tehotenský test? Je možné že som otehotnela 4 dni po menštruácii a ďalšiu mám až 27.10.....dá sa to zistiť rýchlejšie? Z krvi napríklad? Ak áno po akom čase sa to dá zistiť z krvi?

    Dobrý deň, tehotenstvo je možné prakticky kedykoľvek, sú ženy ktoré boli tehotné a menštruovali. Tehotnský test si môžete realizovať v prípade meškajúcej menštruácie viac ako 14 dní. Pre jednoznačné vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta-HCG vie jednoznačne určiť tehotenstvo. Ak ste aj tehotná, už to nezmeníte. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám v prípadne potvrdenia tehotenstva a v prípade, že nebudete chcieť v tehotenstve pokračovať, ozrejmí aj slovenskú legislatívu, čo sa týka umelých prerušení tehotenstva.