• Histologicky nalez

    , Autor: aviska

    Dobry den, po potrate mi prisli výsledky z histologie. Je tam spomenuté “zápalovo infiltrovana decidua” viete mi to nejak priblížiť co to znamena. Islo o nejaky zápal ktory mohol spôsobiť potrat? Dakujem A.

    Dobrý deň, ide o prakticky očakávaný histologický nález po spontánnom potrate, kedy sa Váš organizmus po potrate začína voči odumretému embryu brániť a dochádza k zápalu. Decidua je sliznica dutiny maternice v čase tehotenstva. Príčinu potratu Vám nepovie nikto. Je to skôr štandardný postup, že sa získaný materiál odosiela na histologické vyšetrenie za účelom potvrdenia prítomnosti embryonálnych štruktúr a vylúčenia moly. Ak však dôjde k opakovaným potratom, je vhodné navštíviť hematológa a endokrinológa. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.