• ovulacia a bolest

    , Autor: zvedava

    Dobry den, nejaku dobu sa snazime otehotniet, zatial sa nedari, preto rozmyslam, ci vobec mam ovulaciu. Vzdy som sa spoliehala na to, ze cca na 12. , 13. den ma boli par hodin jeden vajecnik, takze som bola v tom, ze ju mam. Moze byt aj taka situacia, ze “ovulacne” boleti v strede cyklu su, ale ovulcia neprebehne? Ine priznaky ovulacie velmi nevnimam. Dakujem krasne za odpoved.

    Dobrý deň, áno, ovulácia nemusí byť presne v strede cyklu, môže byť posunutá. Snažiť sa netreba len počas "plodných dní" ale intenzívne snaženie znamená nechránený pohlavný styk aj každý deň. Ak sa Vám aj napriek tomu nepodarí otehotnieť, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Pomocou testov a hormonálneho profilu sa to dá pomerne ľahko zistiť.