Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,753 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Cyklus

  , Autor: Eliska

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať kedy mám rátať 1 deň cyklu,deň keď mi začne spinenie,alebo až deň keď sa mi pusti krvacanie,ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za prvý deň cyklu sa považuje prvý deň menštruácie. Ak Vám menštruácia začína vo forme špinenia, tak za prvý deň považujte až deň, keď sa spustí krvácanie. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Dudo

  , Autor:

  Dobrý večer chcem sa opýtať,v máji nám zomrel malý synček a pokúšame sa o bábätko no stále sa nedarí.Minuly mesiac som mala o deň skôr a iba dva dni . Teraz mám 15 dní do dasiej menštruácie a mám ružový výtok.Mavala som aj bolestí v podbrušku ale prešlo to.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stres je asi najvýznamnejším činiteľom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus. Strata dieťaťa je pre matku asi ten najväčší stres, aký môže žena prežiť, preto je pochopiteľne narušený aj menštruačný cyklus, čomu sa absolútne niet čo diviť. Doprajte si spolu s partnerom dovolenku a skúste prísť na iné myšlienky, myslite pozitívne a pozerajte do budúcna. Snažte sa otehotnieť aj naďalej, častým nechráneným pohlavným stykom. Na všetko treba čas. Ak by sa Vám však nepodarilo otehotnieť do 1 roka, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Femoston 2/10

  , Autor: Bianka

  Dobrý deň, píšem ohľadom Femoston 2/10 predošlá otázka, či môžem počas užívania tohto lieku otehotnieť. Mám 34 rokov, nepravidelný cyklus a nízke AMH. Chceme skúsiť otehotnieť bez návštevy CAR. Keď som si prečítala príbalový leták, zostala som v neistote, či je toto ten správny liek pre mňa. Aký je Váš názor? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínaný liek je určený iným vekovým kategóriám a za iným účelom, pri iných ťažkostiach. Ak máte nízke AMH ako aj iné okolnosti, návšteve Centra pre asistovanú reprodukciu sa asi nevyhnete. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Syndróm polycistickych vaječníkov

  , Autor: Iveta

  Dobrý deň bola som u gynekologa kvôli nepravidelnej menštruácii a zistil mi ze mam pco. Chcem sa spýtať ci je šanca ze aj napriek tomu otehotniem. Alebo sú nejaké vitamíny na podporu ovulácie? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, istá šanca na otehotnenie tu je. Vitamíny na podporu ovulácie neexistujú. Riešiť sa to dá užívaním hormónov, ktoré by mali upraviť cyklus alebo operačná liečba laparoskopický drilling vaječníkov. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý najlepšie pozná Váš nález a určí další postup.

 • Bazalna teplota

  , Autor: Eliska

  Dobrý deň chcem sa opýtať po ovu sa mi bazalna teplota zvisila nad 37 °C ale len na 5 dní a znovu klesla na 36,4 a drží sa už 3 dní, Ms mám dostať až za 7 dní. Predtým sa mi vždy držala hore až do dňa keď prišla MS.nechapem čo sa mohlo stať keď klesla 10 dní pred MS.chora som nebola ani žiadne lieky neuzivam. Viete mi poradiť čo to môže byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každý menštruačný cyklus je svojim spôsobom jedinečný, počas života ženy dôjde k oplodneniu vajíčka niekoľko krát, dôjde k tzv. biochemickému tehotenstvu, ktoré trvá len pár hodín, kedy dôjde k oplodneniu vajíčka ale prakticky do pár hodín k zastaveniu delenia buniek budúceho embrya. Je to jedna z možností poklesu bazálnej teploty. Osobne by som sa uprene nezaoberal až natoľko bazálnou teplotou. Pri snahe o otehotnenie je dôležitý pravidelný nechránený pohlavný styk (aj každý druhý deň).

 • Progesterone

  , Autor: Sára

  Dobrý deň pán doktor.Rada by som sa informovala,či je pravda,že ak sa progesterón podá pred prebehnutou ovuláciou,ovulácia už ani neprebehne.Včera som bola na folikulometrii (pričom mi pani doktorka povedala,že mám od dnes,t.j. 16DC začať užívať progesterón a v piatok sa prísť ukázať).Vyšetrenie bolo zvláštne,povedala mi,že mi nebude hovoriť výsledok z folikulometrie,lebo mi nevie povedať výsledok,že uvidíme v piatok.Ovulácia ale zrejme ešte neprebehla.Minulý cyklus som tiež brala progesterón (kvôli výsledkom na plodnosť,kedy mi vyšla hodnota,ktorá je v norme od 1-4 až 7),ale vajíčko prešlo až do cysty a keď som vysadila progesterón,prišla menštruácia.Vraj reagujem na progesterón inak ako si pani doktorka myslela..a že ak tento cyklus neprebehne k úspešnej tehotnosti,budúci mesiac mi nasadí clostylbegyt a pregnyl.Je teda v poriadku,ak budem teraz brať ten progesterón-zatiaľ som si ráno dala jednu tbl?Nebráni ovulácii,ak sa užije pred ovuláciou?Hormonálny profil mám v poriadku.Ďakujem za odpoveď.
  Sára

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ak sa progesterón nasadí pred začiatkom ovulácie, môže viesť ku zastaveniu ovulácie, preto sa odporúča užívať ho od 16. dňa cyklu, kedy je predpoklad, že ovulácia už prebehla. Na základe Vami popisovaných skutočností sa objektívne k USG nálezu neviem vyjadriť. Každá žena je svojim spôsobom individuálna aj v zmysle ťažkostí a ku každej žene treba pristupovať individuálne. Poruchy otehotnenia eventuálne ovulácie môžu byť na rôznych úrovniach a teda z rôznych príčin. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám už aj načrtol ďalšiu variantu liečby v prípade neúspechu otehotnenia.