• Snaha o tehotenstvo

    , Autor:

    Dobrý deň .chcela som sa len opýtať od minulého roka (september 2017) sa naplno snažíme o dieťa ale zatiaľ nič .môj dr .mi pred mesiacom povedal že ešte máme čakať cca 4 mesiace.a vie že som mala zdr.problemy.pred 11 rokmi mised abord,dva krát operácia endometrióza a zrasty .teraz je už obdobie dobré,nemávam cysty ani brucho má už nebolieva.dakujem

    Dobrý deň, príčin, prečo neviete otehotnieť môže byť viacero. Medicínsky sa to začína riešiť, až keď sa páru nepodarí otehotnieť rok intenzívneho snaženia, t.j. nechránený pohlavný styk, najlepšie aj denne. V minulosti ste už boli tehotná, takže otehotnieť ste vedeli. Endometrióza ako aj zrasty môžu zohrávať kľúčovú úlohu v probléme s otehotnením. Možností, ako to po neúspešnej spontánnej snahe otehotnieť riešiť, je tak isto viacero. Dôležité je aj vyšetrenie partnera a otázka, či ste boli pred tými 11 rokmi tehotná s rovnakým partnerom. Váš obvodný gynekológ Vás už nasmeruje alebo cestou diagnostickej laparoskopie, či nie je problém mechanický, alebo následne cestou IVF centra, ktorého možnosti sú dnes na dosť vysokej úrovni. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.