• endometrioza a ivf

    , Autor: elvinka

    Dobry den
    Mam 34 rokov. Asi 3 roky sme sa s manzelom pokusali o babatko a kedze san am nedarilo tak sme sa rozhodli hladat pomoc u lekarov. V roku 2010 pri vysetreni priechodnosti vajecnikov mi bola zistena endometrioza, ktora bola nasledne odstranena. Po roku neuspesneho snazenia som podstupila IVF , bolo uspesne na prvy krat a teraz mame zdravu 2 rocnu dcerku, ale hned po porode cisarskym rezom mi bola opat zistena endometrioza.
    Kedze mame este jedno zmrazene embrio ( blastocysta ) rozmyslame o dalsom IVF a kedze mam endometriozu tak sa chcem spytat 1.Aby som zvysila sance IVF,jJe lepsie najprv ju odstranit a preliecit, alebo s tym endometrioza nema nic splocne.
    2. Aky velky vplyv ma endometrioza na uspesnost IVF ,pripadne na zdravy vyvin plodu?
    Za odpoved velmi pekne dakujem

    Dobrý deň,
    najvhodnejšie bude opäť navštíviť centrum, kde ste bola, kde najlepšie poznajú váš zdravotný stav a môžu zaujať stanovisko k tejto problematike
    s pozdravom