• duphaston

    , Autor: macinka

    Dobrý den pani doktorka,
    chcela by som sa Vás ešte opýtať či by som si mohla sama zmeniť užívanie duphastonu z 11 - 24 DC 1x denne, na užívanie od 16-26 DC na 2x denne? a ešte by som sa chcela opýtať či mám brať inofolic počas celého cyklu alebo ho mám po ovulácii vynechať. A ako dlho mám brať Duphaston (teraz ho budem brať prvý krát) a kedy je už najlepšie vyhľadať centrum asist. medicíny. Veľmi pekne dakujem a prajem krásny den

    Dobrý deň,
    určite si sama užívanie nemeňte, váš lekár má k dispozícii vaše výsledky a predpokladám a dúfam, že existuje dôvod prečo zvolil spomínané dávkovanie Duphastonu. Inofolic užívate kontinuálne, počas celého menštruačného cyklu bez prerušenia. Ideálne 2x denne. Centrum asistovanej reprodukcie môžete navštíviť prakticky hneď, ak sa vám dlhšiu dobu nedarí otehotnieť alebo máte ťažkosti (čo evidentne máte). Návšteva centra asistovanej reprodukcie neznamená hneď podstúpenie umelého oplodnenia ale odborníci zaoberajúci sa reprodukciou vám odsledujú menštruačný cyklus, poradia čo sa týka liečby, event. navrhnú ďalšie vyšetrenia. Dnes sa kvalitné centrá asistovanej reprodukcie snažia predovšetkým o spontánne otehotnenie ak je to len trochu možné, umelé oplodnenie je až poslednou možnosťou. Držím palce!