• užívanie Duphastonu

    , Autor: macinka

    Dobrý den,

    chcela by som sa opýtať, pri lsk mi diagnostikovali endometriózu panvového peritonea, snažíme sa otehotnieť už viac ako rok doktora predpísala Duphaston ale všade som sa dočítala, že sa má brať od 16 dňa 2x denne 10 dní, no mne ho predpísala raz denne od 11 do 24 DC je to v poriadku? Nebude mi to blokovať ovuláciu, ktorú mám na 14-16 DC?
    dakujem krásne za odpoved

    Dobrý deň,
    závisí od toho či je už na 11 deň vytvorený dominantný folikul, ak je, tak Duphaston nebude ovuláciu blokovať. No nie je to štandardná liečba.