• Kontrolna cytologia po porode

    , Autor: Zdencika

    Dobry den pan doktor,

    Mozem sa opytat preco sa po skonceni 600nedelia robi cytologia krcka ?? Robili mi ju asi 2 mesiace pred porodom s negat.vysledkom.Len ma to zaujima ci / co ten porod moze ovplyvnit?? Rodila som sekciou.

    Dakujem

    Dobrý deň, ak bola onkocytológia pred tehotenstvom negatívna, nie je dôvod na realizáciu onkocytológie po šestonedelí. Je však možné, že posledná onkocytológia bola u Vás realizovaná pred rokom, takže Váš obvodný gynekológ spojil kontrolu po šestonedelí s preventívnou prehliadkou. Neviem sa Vám k tomu bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.