• Porod

    , Autor: Kuklac

    Mam bolesti v krizoch a podbrusku. Som v 39tt no kontrakcie necitim len mi tvrdne brucho. Na pohotovost nechcem velmi bezat lebo uz sme 3x boli a nic. Moze byt ze rodim? Dakujem

    Dobrý deň, podľa opisu sa skôr jedná o presagientné bolesti, tzv. poslíčkov. Ak nie je prítomný odtok plodovej vody, nekrvácate a nie sú prítomné pravidelné kontrakcie (stvrdne Vám na niekoľko sekúnd až desiatok sekúnd celé brucho) každý aspoň 5 - 7 minút, s najväčšou pravdepodobnosťou ešte nerodíte, maternica sa však pomaly "štartuje" a pripravuje na pôrod. Odsledujte si to.