• Vyrážky

    , Autor: Heňón

    Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o váš názor na moje zdravotné komplikácie. Som týždeň po pôrode. Po prepustení z nemocnice sa mi začali tvoriť červené vyrážky husto usporiadané (svrbia) na bruchu. Postupne sa mi to prenieslo na stehna pod členky, ramená a už aj hrudník. Zatiaľ používam len fenistil. Môže ísť o PUPPP aj keď to vzniklo az po pôrode? Všetky výsledky som mala v nemocnici v poriadku.
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, príčin kožného výsevu môže byť viacero. K nástupu syndrómu PUPP zvyčajne dochádza na začiatku druhej polovice tehotenstva a krátko po narodení už 95% príznakov zmizne.
    Odporúčam realizovať kožné vyšetrenie. Môže sa jednať aj o kontaktnú dermatitídu, ako reakciu na napríklad nový sprchový gél, oblečenie, aviváž, ale aj reakcia na prípadne užívané lieky. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.