• Dvíhanie ťažkých vecí

    , Autor: Baru

    Dobrý deň,

    Som 5 dní po nekomplikovanom vaginálnom pôrode a z pôrodnice som odchádzala úplne bez bolestí. Doma mám skoro 2 ročného syna, nevedela som, že sa nesmú dvíhať ťažké veci, a tak som ho raz zdvihla. Krvácanie sa len trošku zhoršilo, ale stále je veľmi mierne, avšak začalo ma pobolievať podbruško, hlavne je cítiť, keď vstávam z postele, potom sa to už rozchodí. Chcem sa spýtať či som si takýmto jednorazovým dvihnutím malého mohla spôsobiť závažný problém, alebo či stačí keď sa odteraz budem viac šetriť.

    Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, nemyslím si, že ste si dvihnutím syna spôsobila problémy. Brušné svaly sú však po pôrode trošku oslabené a musia sa skrátiť pri sťahujúcej sa maternici. Ak sú bolesti podobné svalovke, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.