• Reuma

    , Autor: Jankav

    Dobry den,

    Mam reumaticku artritidu a pocas tehu sa mi zdravotny stav zlepsil, ale od januara zacinam mat reumaricke horucky. Teraz som v 36tt a mam pred porodom.
    Chcela by som sa opytat,ci je prirodzeny porod pre mna vhodny a ci mi nehrozi ziadne riziko. Jediny problem,kt.som pocas celeho tehu mala bola hybnost lavej nohy,kt.som nie vzdy vedela zdvihnut bez pomoci ruk (napr.vystupit na schod,prekrocit prah.. ). Ale nebolo to pravidelne len po vacsej aktivite ako dlhsia prechadzka.

    Dakujem za odpoved

    Jana

    Dobrý deň, u každej ženy je to individuálne. Ak by bol problém s hybnosťou a nevedeli by ste sa dať do gynekologickej polohy, pri ktorej sa rodí, rodili by ste pravdepodobne cisárskym rezom. Takto sa Vám však k Vášmu stavu neviem bližšie vyjadriť. Vhodné je doplniť reumatologické vyšetrenie.