• Magnézium

    , Autor: Aďka 2000

    Dobrý deň, kvôli bolestiam v tehotenstve a hrozbe predčasného pôrodu beriem magnerot v dávke 3x2tabl. denne. V prípade bolesti 4x2tabl. Môžu mať takéto dávky magnézia nejaký vplyv na bábätko pri dlhodobom užívaní? Vysadzuju sa potom nejaký čas pred pôrodom alebo sa môžu užívať až do konca? A nehrozia po narodení dieťatku nejaké abstinenčné príznaky?

    Dobrý deň, magnézium sa odporúča užívať do 34. týždňa tehotenstva. V prípade kŕčov v nohách sa môže užívať 1 - 2 tabletky podľa potreby až do konca tehotenstva. Nadmerné užívanie magnézia môže u novorodenca spôsobiť abstinenčné príznaky.