Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,050 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Nizke HCG

  , Autor: ZMP

  Dobry den,
  Posledna MS 23.12.2021 zistenie tehu 22.1.2022 s velmi slabou druhou ciarkou. Kontrola u dr na zistenie tehu som bola 3. 2.2022 s tym ze mi povedal ze to nedopoveda tyzdni tehotnosti podla tabulky bola som 5+0 videl 4.4 mm dutinku a hcg bolo 960 jednotiek. Zaver podla neho bud mimomaternicove tehu kde vo vajicovodoch nevidel nic alebo som otehotnela neskor a musime cakat. Dnes je 13.2.2022 a este stale nemam tak silnu ciarku ako je ta prva na teste. O tyzden kontrola. 10.2.2022 som bola na kontrole narast dutinky a 7.7 mm bez plodu a hcg 1160 jednotiek ( bola som 6+0). Nemam ziadne bolesti. vravel ze je to neskutocne maly narast HCG a ze sa mam sledovat a prist zas o tyzzden na kontrollu. Zazili ste uz nejaky podobny pripad a skoncil stastne? Dkaujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa Vášho opisu sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o anembryomollu, teda formu Missed Abortion (zamlčaného potratu). Ak však nemáte žiadne ťažkosti, bolesti, silné krvácanie a tehotenstvo je žiadané, absolvujte USG kontrolu podľa odporúčania. Pri potvrdení diagnózy bude potrebné dutinu maternice vyčistiť vrámci jednodňového zákroku.