• Sekcia

    , Autor: Mateska21

    Dobrý deň, neurologicka mi prednedávnom doporučila pôrod sekciou. Mám herniu diskov v krížovej oblasti, pred dvoma týždňami som bola aj seknuta, ledva sa hybem, bolesť mi vystreluje aj do nôh aj do bedier. Mám problém aj pri chôdzi aj pri sedení. Taktiež mám neurogenu tetaniu, ktorá sa v poslednej dobe zhoršila. Som v 37tt a môj gynekológ začal spochybňovať rozhodnutie mojej neurologicky a domnieva sa že sekcia nebude nevyhnutna. Začínam byť z toho dosť v strese keďže neviem na čom som a neviem sa poriadne spsychicky pripraviť. Myslíte si že rozhodnutie gynekológa je adekvátne, keď neurológ doporučil sekciu ?
    Ďakujem

    Dobrý deň, iná, ako gynekologická indikácia, je relatívny. Samozrejme, nie sme neurológovia a nepoznáme všetky výsledky a nálezy. Nie každá neurologická diagnóza automaticky predurčuje pôrod sekciou. Tetánia napríklad nebráni spontánnemu pôrodu. Ak ste však po operácii alebo pred operáciou chrbtice alebo spontánnym pôrodom by sa neurologický nález výrazne zhoršil, je vhodné voliť pôrod cisárskym rezom. Ak Váš neurológ napísal odporúčanie pôrodu cisárskym rezom, vo väčšine zdravotníckych zariadení to rešpektujú.