• Nepostupujuci porod

    , Autor: Asti

    Dobry den, v 37+3tt mi odtiekla voda o polnoci, o jednej som uz bola v porodnici. Cakalo sa, ctg bolo v norme, kontrakcie boli slabe a nepravidelne a do rana nasledujuceho dna som sa otvorila na 1,5cm. Dalsi den sa tiez len cakalo, v noci som mala spontanne kontrakcie kazdych 7min ale vymizli. Rano o 5.00 som dostala oxytocin, kontrakcie boli aj dost silne, no od tej 5 do 12 som bola stale otvorena na 4 cm takze mi dr po zvazeni ponukol cisarsky rez, lebo to uz trvalo dlho a nikam to neviedlo. Preco sa taketo nieco stane prosimvas? Pohybovu aktivitu pocas teho som mala dostatocnu, nefajcim ani nepijem. Dakujem.

    Dobrý deň, možných príčin nepostupujúceho pôrodu je viacero, napríklad nemusí správne naliehať plod, prípadne môže byť nepomer medzi plodom a panvou, môže byť nedostatočné množstvo oxytocínových receptorov, takže maternica aj napriek podanej infúzii nereaguje adekvátne, krčok maternice nemusí adekvátne reagovať na pôrodný dej, ... Vy to však ovplyvniť neviete, určite si to nevyčítajte.