• granulom

    , Autor: Lubica_Blahova_0511104414

    Dobry den,

    Chcela by som sa opytat ohladne hojenia pocas sestonedelia. Pri kontrole mi doktor diagnostikoval granulom po hojeni hradze po porode.Ako sa odstranuje , moze mi to sposobovat komplikacie ? rana po nastrihu sa zhojila jazvou , moze mi to sposobovat problemy pri dalsom porode a aj teraz? dakujem pekne za odpoved

    Dobrý deň, keďže som nevidel nález, objektívne sa Vám vyjadriť takto neviem. Záleží od nálezu. Do budúcnosti, ani pri ďalšom pôrode, to nemusí spôsobovať žiadne komplikácie. Ak je prítomné granulačné tkanivo v jazve, dá sa odstrániť vrámci jednodňovej chirurgie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.