Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,401 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvacanie

  , Autor: Iveta

  Dobrý večer, chcela by som sa informovať som krátko po pôrode (5dni). Rodila som spontánne. Žiadny nástrih ani problémy neboli. Počas ubytovania v nemocnici 3dni som krvacala slabo. Ale posledne 2dni som spozorovala pri cikani hustý tmavý hlien. Môže to byť ešte čistením ale to môže byť nejaký problém. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste ešte len na začiatku šestonedelia, ktoré trvá do 8 týždňov. Maternica sa ešte len začína čistiť a regenerovať po pôrode. Je to úplne normálne. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Krvácanie krátko po sestonedeli

  , Autor:

  Dobrý deň, na kontrole po šestonedelí zistili že nemám stiahnutí maternicu mala som v maternici 0,5mm zrazeninu, po dvoch injekciách na spustenie krvácania sa nevycistila, doktor rozhodol nechať bez kyretaze vraj sa vyplaví sama... po dalších dvoch týždňoch odvtedy som začala krvácať... je to v poriadku? Začalo to v deň keď som cvičila cviky na brucho... okrem toho aj dojčím... Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 0,5 mm prakticky neexistuje, ani 0,5 cm zrazenina by Vám ťažkosti neurobila, takže sa neviem bližšie vyjadriť. Keďže nepoznám okolnosti ani bližšie informácie, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Neslabnuce ocistky

  , Autor:

  Dobrý deň,
  som 5 a pol tyzdna po porode v nemocnici v Saci. Po porode nastali komplikacie, kedze sa uplne neodlucili plodove obaly a neprestavalo krvacanie. Lekar spravil kyretaz, dostala som injekciu do krcka a transfuziu krvi. Trochu ma znepokojuje, ze intenzita ani farba krvacania sa nemeni napriek tomu ze sa pomaly blizi koniec sestonedelia. Moja obvodna gynekologicka ma odmieta po ukonceni sestonedelia skontrolovat vzhladom na situaciu s koronavirusom. Odporucate pockat este do konca 8. tyzdna a az tak riesit pripadne vysetrenie (v Saci?) Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ešte nemáte ukončené šestonedelie. U každej ženy je šestonedelie iné, ako aj dĺžka krvácania. Určite si to odsledujte. Ak by aj v priebehu 7.-8. týždňa po pôrode krvácanie pretrvávalo, navštívte nás. V prípade zhoršenia ťažkostí nás navštívte skôr.

 • Šestonedelie

  , Autor: mirka2305

  Dobrý deň musí čistenie trvať 6 týždňovú alebo je to u každého individuálne?Napr keby som sapn čistila týždeň bol by to veľký problém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u každej ženy je to individuálne. Prakticky neexistuje minimálna doba, či dĺžka trvania čistenia, iba maximálna, ktorá je do 8 týždňov a krvácanie či špinenie má mať tendenciu ku slabnutiu a zmenám farby aj druhu očistkov.

 • Krvacanie

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor chcem sa spýtať koľko väčšinou trvá krvácanie po pôrode cisárskym rezom, krvácala som mesiac potom týždeň pauza a znova sa krvácanie objavilo a trvalo 3 dní , je to v poriadku? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedielka, čo sa týka krvácania alebo špinenia po pôrode, je to obdobné, ako po spontánnom pôrode. Treba si to však odsledovať, krvácanie má mať charakter v prvých dňoch či po pôrode jasná červená krv, neskôr hnedá krv, ktorý prejde do žltého výtoku, ktorý sa vyčíri a vymizne. Ak u Vás už došlo k vymiznutiu výtoku a po týždni ste opäť začali krvácať jasno červenou krvou, môže sa teoreticky jednať aj o prvú menštruáciu po pôrode, ste však ešte na konci šestonedelia, preto si to odsledujte. Pri pretrvávaní krvácania navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Očistky

  , Autor:

  Dobry den,som 6 dni po porode,krvacam este jasno cervenou krvou no obcas mi kvapne na pradlo aj ruzova krv ktora zapacha,najprv som si myslela ze mi mokva rana po nastrihu,no tu si pravidelne susim,mozem krvacat a zaroven mat aj taketo pachnuce ocistky?horucky nemam ani bolesti,porod bol spontanny bez komplikacii,dakujen

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste prakticky ešte len na začiatku šestonedelia, krvácanie je úplne normálne. Bez videnia nálezu sa Vám neviem bližšie vyjadriť, zapáchajúce očistky môžu signalizovať rozvíjajúci sa zápal, ale opakujem, takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Ak sa Vám niečo nezdá ohľadom zapáchajúcich očistkov, ako aj ohľadom hrádze, navštívte zdravotníckej zariadenie, v ktorom ste rodili.