• Fisura a porod

    , Autor: Aliz

    Dobry den, som v 32tt a coskoro ma caka porod, mam vsak strach, kedze som bola operovana na analnu fisuru. Aka je pravdepodobnost, ze sa mi to pri norm.porode vrati? Mozem poziadat v takomto pripade o cisarsky rez? Dakujem!

    Dobrý deň, ak nemáte zo strany chirurga indikáciu viesť pôrod cisárskym rezom a výkon na konečníku nemá vplyv na vedenie pôrodu, je možný aj spontánny pôrod. Keďže však nepoznám rozsah operačného výkonu, bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Je vhodné to skonzultovať s Vašim obvodným gynekológom, ktorý pozná prakticky všetky výsledky a je viac oboznámený a informovaný.