Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,088 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hnisava rana

  , Autor: Lusita

  Dobry den,som 6 dni po porode a 3. den mi hnisa rana po siti,potieram betadinom,sprchujem,susim ale nic nepomaha napriek tomu mam pocit ze sa to pomaly hoji,dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam navštíviť zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili. Aplikujte si na ranu Dermochlorofylový sprej, aj 5x denne, po každej sprche, toalete. Nevidel som nález, takže je tažké sa objektívne vyjadriť, ale chvíľku to potrvá, kým od spodiny začne granulácia a dôjde k vyhojeniu.

Podobné otázky

 • Hnisava rana 2,5 tyzdna po sekcii

  , Autor: Kattka

  Dobry den, som 2,5 tyzdna po sekcii. Zaciatkom tyzdna mi z rany zacali vytekat kvapky krvi, ktore vceta uz boli s hnisom. Na 4 cm useku mu vrchna koza akoby previsala cez spodnu. Takmer cely rez je pripuchnuty a krvavy. Potieram ho betadinom a repikom, gynekologicka mu vcera este kazala zasypavat pudrom framykoin. Podotykam, ze minule son si so syncekom na rukach kychla a odvtedy to boli. Ako daleh postupovat?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bola sekcia robená. Odoberie sa výter z rany na kultiváciu a budú sa realizovať preplachy peroxidom vodíka, ktorý je na to najlepší a roztokom Betadine. Ak z rany vyteká hnis, určite nepoužívajte púder a nesušte to. Nepoznám však nález ani rozsah zápalu ani iné okolnosti, preto sa neviem objektívne vyjadriť.