• Menštruácia a kojenie, strie

    , Autor: zizzi

    Dobrý deň, pán doktor. Rodila som v decembri 2019, čiže mám doma 3 mesačného chlapčeka, plne kojeného. Papa každé 3-4 hodiny cez deň, v noci mám prestávku medzi kojením aj 5-6 hodín, raritne sa stáva, že aj 7 hodín. Aj napriek tomu, že kojím, už niekoľko dní pociťujem mierne menštruačné bolesti striedavo v podbrušku a v krížovej časti. Keď si prudko sadnem, zacítim v podbrušku tiež takú citlivosť, akoby som cítila maternicu. Občas cítim citlivost aj po stranách od vaječníkov. Je možné, že menštruácia onedlho príde? Nie je to skoro?
    A zároveň sa chcem opýtať, či sa dajú strie na bruchu odstrániť laserom. V mojom prípade mám brucho pod pupkom celé posiaté červenými a hrubými striami, a tento stav ma trápi. Krémovala som si brucho od 16.tt pravidelne aj 2x denne, no nepomohlo mi to, preto by som to chcela skúsiť zmierniť ako sa len dá.
    Ďakujem Vám vopred za odpoveď a prajem Vám veľa zdravia.

    Dobrý deň, už máte dávno po skončenom šestonedelí, takže aj napriek tomu, že kojíte, sa menštruácia môže dostaviť, hoci môže byť dosť nepravidelná