• Svrbenie kože a vyrážka

    , Autor: merys

    Dobrý deň, chcem sa spýtať ,po pôrode ma začala svrbiet koza. A niektorých miestach ako je podpazušie oblasť slabín,keď sa však začnem škrabať miesto mi sčervenie a vytvoria sa mi tam pupienky , nikdy predtým som to nemala , čo mám robiť ?

    Dobrý deň, ak ste v šestonedelí, odsledujte si to. Môže sa jednať o alergiu. Ak ste mali alergie, respektíve užívali lieky na alergiu pred tehotenstvom, je na zvážení ich užitie. V tehotenstve sa alergické reakcie zvyknú upraviť, respektíve sa neprejavujú, po pôrode sa stav môže opäť zhoršiť. Ak ste alergiu nemali, treba myslieť aj na pečeňové testy, ale to je veľmi málo pravdepodobné. Skúste di to natrieť Fenistil gélom. Pri zhoršení alebo pretrvávaní stavu kontaktuje obvodného lekára, ktorý môže odporučiť návštevu kožného lekára.