• Zápcha

    , Autor: Vikiff

    dobrý deň.
    Som v 39 tt a podľa vyšetrenia som otvorenána 1 prst a hlavička už je natlačená dole. Posledné dni má trápi výrazná zápcha. Vysadila som už železo pred týždňom, snažím sa jesť viac vlakniny atd ale nič mi nepomáha. Mávam nutkanie na stolicu ale nič zo mňa nevyjde a ak tak malá a tvdá gulička s hlienom. Inač sa cítim celkovo nafúknutá a pohyb plynov počujem ako strieľanie so samopaľom. Nahmatala som si aj sliznicový výrastok na prednej strane vo vnútri análneho kanála = vnútorné hemoroidy? Môžu mi oni vyvolavať defekAcí reflex? A ešte ako s klystírom. Mám obavy či to zo mňa všetko vyjde ak to tam mám a podobne resp či môžu nastať kvôli tomu nejaké komplikácie počas pôrodu.

    Dobrý deň, ak nemáte stolicu každý deň, nejedná sa o zápchu. Odporúčam dostatočné množstvo tekutín, aspoň 2 litre za deň, ovocie, zeleninu. Nález na pôrodných cestách máte primeraný týždňu tehotenstva. Hemorrhoidy defekačný reflex nevyvolávajú. Klystír sa štandardne podáva pacientkám pred pôrodom po prijatí na pôrodnú sálu, obávať sa nemusíte, komplikácie pôrodnej činnosti nespôsobí.