• Pôrod mŕtveho plodu

    , Autor: Barborka20

    Dobrý deň, pán doktor, bohužiaľ som v 36tt porodila mŕtveho dieťatko. Príčinou úmrtia podla pitvy bola placentarna insufuencia so subchorialnym krvacanim a výrazným mnozenim fubrinoidu. Aj keď celkom tomu nerozumiem...neviem ci sa dalo tomu predísť, kedze osm bola v pondelok v poradni a všetko bolo vporiadku, uplne bezproblémové tehotenstvo, a v piatok uz bolo mŕtve. Chcela by som sa spýtať, se vyšetrenia su potrebné a ci je možné, sa v budúcom tehotenstve tomu predísť. Ďakujem vam veľmi pekne

    Dobrý deň, placentárnu insuficienciu môže spôsobiť viacero faktorov. Môže sa jednať aj o akútne vzniknutý stav, ktorému sa predísť nedá, ako napríklad predčasné odlučovanie placenty. Nepoznám výsledky vyšetrení ani nálezy, preto sa neviem bližšie vyjadriť. Pri ďalšom tehotenstve bude treba dodržiavať pravidelné USG kontroly, kontroly prietokov a vyšetreniach za účelom odhalenia prípadnej placentárnej nedostatočnosti. Každé tehotenstvo je ale iné, preto sa nemusia opakovať žiadne z okolností z predchádzajúceho tehotenstva.