Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,440 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Porod

  , Autor:

  Dakujem pekne za predchadzajucu odpoved.Este by som sa chcela opitat ci mozem zacat pit caj z alchemilky zltozelenej a ake ma ucinky ci mi pomoze na porod pretoze termin mam priblizne na stedry den a chcela by som na vianoce byt doma a nie v nemocnici

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúsiť piť alchemilkový čaj môžete, nezaručuje to však, že porodíte skôr.

Podobné otázky

 • Cisársky rez

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či je zápal bedrových kĺbov a zúžené klbné štrbiny indikáciou k cisárskemu rezu? Problémy mám už cca 4 roky, som sledovaná aj na reumatológii, pokiaľ som brala tabletky bolo všetko v poriadku, ale odkedy som tehotná - 22. tt lieky neberiem, bolesti mám každý deň, znemožňujú mi aj chôdzu...môj gynekológ o problémoch vie, zatiaľ sme tému cisársky rez neriešili.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, toto je otázka konkrétne vo Vašom prípade na ortopéda. Gynekológ nemôže zindikovať cisársky rez na základe negynekologickej diagnózy, ak nemá na papieri potvrdenie od príslušného odborníka, ktorý odporúča viesť pôrod cisárskym rezom. Ak budete mať realizované vyšetrenie a ortopéd napíše odporúčanie viesť pôrod cisárskym rezom, musíme sa tým riadiť.

 • Pôrod v nemocnici Šaca- Košice

  , Autor:

  Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať, či je v nemocnici Šaca- možnosť zvoliť si inú polohu pôrodu aj počas druhej doby pôrodnej (napr. polohu poležiačky na boku, posediačky, na štyroch...) alebo takéto veci závisia od pôrodníka samotného a je to teda na dohode s ním?

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na našej klinike máme isté štandardné schválené a odporúčané postupy, ktorými sa riadime. Keďže nám záleží na zdraví novorodenca, ako aj matky, na našej klinike prebiehajú pôrody na moderných pôrodných stoloch, kde vieme znížiť na minimum mieru pôrodného poranenia, ako aj poranenia novorodenca. Pôrod v inej polohe, ktorý môže byť nebezpečný pre plod, ako aj pre matku a môže skončiť až fatálne, nevedieme.

 • Pôrod

  , Autor:

  Dobrý deň môžem sa opýtať som 35+3tt som otvorená na 4 prstov ak by sa bábätko narodilo v tomto týždni aké ma to následky je to moje prvé tehotenstvo vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s takýmto nálezom môžete ešte vydržať dlho. Aj keby ste porodili dnes, plod už má prakticky všetko vyvinuté, jednalo by sa o hranične predčasný pôrod. Nemusíte sa obávať. Dodržujte odporúčania.

 • Aniball pri spotrebovanom krcku

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, som v 36tt+2, na poradni mi dr. napísal CS 6, slovne povedal - spotrebovany makky krcok a otvorenie na myslim ze 1 prst (dovtedy som mala CS2) . Plánovala som pouzivat Aniball od 37tt... Teraz neviem, ci v mojom prípade môžem alebo by to mohlo vyvolat porod... Moj dr. mi tiez povedal, ze aj keby vyvolal aniball porod, tak to nevadi, ale ja by som bola radsej keby dieta ešte aspon tyzden vo mne zostane a ja aspon nieco s aniballom nacvicim... Dakujem za nazor. Pripadne masaz hradze by som aplikovala aspon...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste v týždni tehotenstva, kedy už rodiť môžete a nebude sa jednať o predčasný pôrod. S takýmto nálezom viete vydržať aj dva týždne. Cvičiť s Aniballom môžete. Pôrod to nevyvolá.

 • Krvácanie po cisárskom reze

  , Autor:

  Dobrý deň
  Mala by som otázku ohľadne cisárskeho rezu. Pred 12 dňami som mala pôrod planovanou sekciou (bol to v poradí môj tretí cisársky rez). Po ňom som krvácala pár dní a prestalo to. Dnes cely deň som cítila akoby silný tlak v konečníku a trpnutie jednej nohy-stehna (toto prešlo, ale tlak ostal)....Zároveň som zrazu zistila, že zasa krvácam zo spodu, je to také silne tmavo červené krvácanie a aj tak bolesť v podbrušku ako pri menštruácii. Je to v poriadku? Je to nejaké čistenie zvnútra alebo mám radšej navštíviť zajtra gynekológa?
  Ďakujem krásne
  S pozdravom
  Renáta

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedielka, čistenie maternice je normálne. Po pôrode cisárskym rezom je charakteristické to, že pacientka v prvé dni po výkone nemusí krvácať skoro vôbec, pretože je pri výkone vyčistená dutina maternice, čo je rozdiel oproti spontánnemu pôrodu. Následne však väčšinou už v domácom prostredí, po riadnom spustení laktácie dochádza k opätovným, akoby menštruačným, bolestiam v podbrušku a špineniu, charakteru menštruačného krvácania, hlavne počas a po kojení, ale aj v priebehu dňa, z dôvodu sťahovania sa maternice a čistenia maternice. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek nejasnostiach navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol výkon realizovaný.