Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,358 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Šestonedelie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  Chcem sa opýtať, som po cisárskom reze v nemocnici som krvacala normálne až keď som prišla domov krvácanie prestalo na niekoľko dni. Nad ránom som sa prebrala na silne krvácanie kde nepomohla ani vložka...Dala som si hneď sprchu a potom to prestalo. Znova nekrvacam. Je to v poriadku alebo treba navštíviť gynekológa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ste šestonedielka, počas a po kojení môže byť krvácanie silnejšie. Špinenie môže pretrvávať aj niekoľko týždňov. Odsledujte si to, pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach počas šestonedelia navštívte zdravotnícke zariadenie, kde bol realizovaný pôrod cisárskym rezom.

Podobné otázky

 • Neslabnuce ocistky

  , Autor:

  Dobrý deň,
  som 5 a pol tyzdna po porode v nemocnici v Saci. Po porode nastali komplikacie, kedze sa uplne neodlucili plodove obaly a neprestavalo krvacanie. Lekar spravil kyretaz, dostala som injekciu do krcka a transfuziu krvi. Trochu ma znepokojuje, ze intenzita ani farba krvacania sa nemeni napriek tomu ze sa pomaly blizi koniec sestonedelia. Moja obvodna gynekologicka ma odmieta po ukonceni sestonedelia skontrolovat vzhladom na situaciu s koronavirusom. Odporucate pockat este do konca 8. tyzdna a az tak riesit pripadne vysetrenie (v Saci?) Dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ešte nemáte ukončené šestonedelie. U každej ženy je šestonedelie iné, ako aj dĺžka krvácania. Určite si to odsledujte. Ak by aj v priebehu 7.-8. týždňa po pôrode krvácanie pretrvávalo, navštívte nás. V prípade zhoršenia ťažkostí nás navštívte skôr.

 • Ocistky v sestonedeli

  , Autor:

  Dobrý deň, som 4 týždne po cisarskom porode, ocistky pekne šli z červenej, do hnedej a hnedo žltej, žltej farby, bez zapachu, ale zrazu mam zas na vlozke svetloruzovu farbu okrem zltohnedej, a pri sprchovaní pozorujem odchádzanie hnedo-červeného "hlienu" . Je to v ramci normy alebo by som mala vyhľadať lekára? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno je to v poriadku, ešte nemáte ukončené šestonedelie. Výtok zo žltej môže byt ešte číry alebo s mierne ružovkastý, s občasnou prímesou aj červeného či žltočerveného hlienu. Odsledujte si to.

 • Šestonedelie

  , Autor: mirka2305

  Dobrý deň musí čistenie trvať 6 týždňovú alebo je to u každého individuálne?Napr keby som sapn čistila týždeň bol by to veľký problém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, u každej ženy je to individuálne. Prakticky neexistuje minimálna doba, či dĺžka trvania čistenia, iba maximálna, ktorá je do 8 týždňov a krvácanie či špinenie má mať tendenciu ku slabnutiu a zmenám farby aj druhu očistkov.

 • sestonedelie s ruskom

  , Autor:

  Dobrý deň, objavila sa informácia, že mamička je povinná mať pri pôrode rúško, aby chránila seba, dieťatko a personál. Preto sa chcem opýtať, ako je to s pobytom na oddelení šestonedelia, nakoľko asi nie je správne, aby bola na izbe s mamičkou a jej dieťatkom 4 dni ubytovaná iná mamička so svojim dieťatkom. A ako prebieha prvá doba pôrodná na tzv."vzdychárni". Všetky mamičky sú tam spolu? Nie je to obrovské riziko nákazy? Prvá doba pôrodná predsa môže trvať aj desať hodín. Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, od príjmu na pôrodnú sálu až po preklad na šestonedelie je nutné mať na sebe rúško. Na oddelení šestonedelia prebieha hospitalizácia viacmenej štandardne. Rozprávame sa o zdravých pacientkach s negatívnou cestovateľskou anamnézou a negatívnym kontaktom s nakazeným alebo možným nakazeným, teda o pacientkach, ktoré prešli trige s negatívnym výsledkom. Ešte pred vstupom do nemocnice každý pacient musí prejsť cez triage. Akonáhle sa jedná o pozitívneho pacienta alebo o možne pozitívneho pacienta a nejedná sa o akútnu zdravotnú starostlivosť, pacient je transportovaný do nemocnice určenej pre COVID-19 pacientov. Ak transport nie je možný, čo sa týka konkrétne pôrodu, ten prebieha na samostatnej pôrodnej sále, so zvýšenými ochrannými pomôckami, rovnako tak po pôrode je mamička izolovaná. Je vyhlásený absolútny zákaz návštev, to znamená, že pacient sa počas hospitalizácie nestretne okrem personálu so žiadnou návštevou.

 • Opätovný krvavý výtok

  , Autor:

  Očistky mi prestali cca v piatom týždni, a opäť sa vrátili v siedmom, po dvoch dňoch prestali, a teraz sa opäť objavili po pohlavnom styku. Je to normálne?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, šestonedelie trvá 8 týždňov, počas ktorých môžu byť očistky prítomné, majú mať však tendenciu k zmene farby, od jasno červenej, cez hnedú až po žltkastý výtok, ktorý sa vyčíri a vymizne. Toto všetko sa má udiať do 8 týždňov. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti pôrodu, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, ak stav bude pretrvávať, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a urobí kontrolné USG.