• Transplantovana oblička a pôrod

    , Autor: petra123-2

    Dobrý večer
    Mám tretí rok transplantovanu obličku a som v 38tt.
    Žijem v UK a radia mi rodiť prirodzene vraj je riziko väčšie pri sekcií.
    Chcem počuť aj názor zo Slovenska je to veľmi dôležité pre mňa ako sa rozhodnúť.
    Ďakujem pekne
    S pozdravom Petra

    Dobrý deň, určite ste v pravidelnom sledovaní nefrológa, keď ste podstúpili transplantáciu obličky. Ak nefrológ sekciu vyslovene neodporúča a všetky výsledky máte v poriadku, so spontánnym pôrodom by nemal byť problém.
    Ale všeobecne platí, že spontánny pôrod môže pri komplikáciách kedykoľvek skončiť cisárskym rezom, ak je na to dôvod.