• Baktérie

    , Autor:

    Dobrý deň pán doktor,chcem sa opýtať bol mi pri výtere zistený Streptococcus agalactiae - ojedinele, lactobacillis species a streptococcus epidermidis,doktorka mi predpísala Polygynax, som v 34. týždni tehotenstva,nemám žiadne problémy,mám ho užívať alebo nie. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, nález Streptococcus agalactiae znamená, že ste GBS pozitívna. Nález Streptokoka nie je ani tak nebezpečný pre Vás, ako pre plod. Pre Vás to znamená to, že od príjmu na pôrodnú sálu pri kontrakčnej činnosti alebo predčasnom odtoku plodovej vody až do pôrodu Vám budú podávané antibiotiká. Lokálna liečba antibiotikami vo vašom týždni ani nepoškodí, no aj napriek absolvovanej liečbe budú pri príjme na pôrodnú sálu podávané antibiotiká vnútrožilovo a bude sa stále pozerať na to, že ste GBS pozitívna.