• Plodnosť

    , Autor: jamima-post-sk

    Dobrý večer. Mam 47 r. 20.5. mi bola vybratá mirena po 6 rokoch. Nemala som za tu dobu vôbec menzes, naposledy v októbri 2021 trošičku špinenie. Chcela som si dat ešte zaviesť mirenu. Moja gynekologicka mi vzala krv na vyšetrenie plodnosti. /Mulerov hormón, protilátky AMH/. Volala som si ohľadne výsledkov. Povedala mi, že hodnota je 0. Ze mi už hormonálnu antikoncepciu netreba. Chcela som sa uistiť, proste, či sa môžem spoľahnúť na to že nie je už možné otehotnenie. Povedala, že nemám špekulovať, riešiť, že som stará. Vlastne ani nebola ochotná mi nejako vysvetliť, len v aplikácii VšZP som si pozrela, že mi bol vyšetren Mullerov hormán a protilátky AMH. Prosím vás, môžem teda bez obáv považovať túto skutočnosť za to, že sa už nemusíme nijako chrániť. Som proste dosť citlivý človek a hlavne chcem mať istotu. Ďakujem a prepáčte za obsirnu otázku.

    Dobrý deň, hodnota AMH hovorí o zásobe vajíčok, takže aj keď ešte dôjde k menštruácii, k ovulácii už nedôjde, keďže sa nemá čo uvoľniť a následne prípadne oplodniť. Ak Vám Váš obvodný gynekológ, ktorý pozná presné výsledky, ako aj okolnosti, povedal, že už neotehotniete a že u Vás už nie je potrebná žiadna forma antikoncepcie, postupujte podľa jeho odporúčaní.