Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,651 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • T?

  , Autor: Monixon

  Dobrý večer, chcem sa opýtať že dnes ráno s manželom sme mali pohlavný styk s ochranou a stalo sa že nám praskol a dnes poobede som dostala menštruáciu je možné že otehotnem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za týchto okolností je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Ak došlo k regulérnemu menštruačnému krvácaniu, nemyslím si, že Vám hrozí tehotenstvo.

Podobné otázky

 • Furosemid a možné tehotenstvo

  , Autor: Nokia


  Dobrý večer,mohla by som sa opýtať, tento mesiac som brala lek furosemid, včera som ho užila naposledy a dnes som si robila tehotenský test clear blue digit. a vyšiel mi pozitívny , poslednú menštruáciu som mala 14.7,v prípade ak by som bola tehotná,mohlo mi to užívanie furosemidu nejako ublížiť? ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas tehotenstva sa môže liek užívať iba krátky čas a len vtedy, ak je to skutočne nevyhnutné. Liek prestupuje placentou, ktorá ale ešte v skorom štádiu tehotenstva nie je vytvorená. Tehotenstvo však ešte nemáte potvrdené. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

 • Tvorba mlieka

  , Autor: linsss

  Dobrý deň

  Prosim Vás rodila som minulého roku v máji. Syna som kojila cca mesiac ale keďže mlieka nebolo dostatok ukončila som kojenie a malému dala UM.

  Avšak do dnešného dňa sa mi mlieko ešte stale tvorí, nie je ho veĺa niekedy vyteká z prsnikov samo inokedy pri zatlačeni tečie alebo strieka.
  Je to v poriadku alebo to treba riešiť?
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa u Vás ešte úplne nezastavila laktácia, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám predpíše lieky na zástavu laktácie. Popri užívaní tabliet si môžete podväzovať prsníky.

 • Hrčka v pošve

  , Autor: Veri73

  Dobrý večer, ja sa chcem poradiť či mam navštíviť lekára alebo mám počkať či to zmizne samo..... Dnes ked som sa sprchovala som si na pošve hore nahmatala hrcku, je to trošku červené a bolelo to ako som si nato pritlacilla tak mi vysla trosku vodicka s krvou ale iba fakt bodka ale tak to bolelo ze som sa nevedela toho dotknúť prosim vas co to moze byť? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať iba o zapálený kožný folikul. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Skúste si to potierať a dezinfikovať roztokom peroxidu vodíka. Ak sa to neskľudní alebo nezlepší do niekoľkých dní, môžete sa ísť ukázať Vášmu obvodnému gynekológovi.

 • Rast bruška

  , Autor: Lilly123

  Dobrý deň chcela by som sa Vás ešte opýtať či je normálne ak som už v 26tyzdni a bruško trochu už aj mám ale nie je ešte tak vidieť keď idem napríklad von oblečená najviac mi je vidieť doma keď som iba v tričku kedy začne približne bruško rásť? 9.11. som bola u môjho gynekológa počúval srdiečko a bije v poriadku len dnes znova aj menej cítim pohyby môže to byť aj tým že odkedy som zistila že som tehotná som vlastne len doma nechodím do práce neriskujem nakoľko prve tehotenstvo nedopadlo dobre tak som len doma a dnes som sa aj prešla no teraz ho menej cítim či je to podľa vás v poriadku za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, veľkosť a tvar brucha vplyvom zväčšenej maternice je u každej ženy individuálny. Záleží najmä od postavy. Na chudučkej tehotnej sa bruško zaguľatí skôr, ako u moletnejšej tehotnej. Ak boli výsledky vyšetrení, ako aj USG v poriadku, nemusíte sa obávať. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia po umelom prerušení tehotenstva

  , Autor: Veva

  Dobrý deň,21.6 som podstúpila umelé prerušenie tehotenstva a už som aj bola na kontrole či je všetko v poriadku ,keď som sa pýtala môjho gynekológa že kedy by sa mala dostaviť menštruácia mi povedal že 5 týždňov po UPT,no mám problém že mrcha sa ešte stále nedostavila.Viete mi poradiť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruácia sa po zákroku zvykne dostaviť do 4 - 6 týždňov. Niekedy sa dostaví aj skôr, niekedy neskôr. Je to individuálne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.