Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Možné otehotnenie

  , Autor: MacaK

  Dobrý deň, 17.10. Som spontanne potratila podla doktorov v 7tt, ale ovulaciu som mala posunutu, takze som mohla byt tak v 5tt. Krvacanie trvalo tyzden. Menzes som mala dostat 14.11. a priatel sa do mna spravil 17.11. Dnes je to uz 10 dni co mi meska menstruacia. Myslite, ze by som mohla z toho jedneho razu ostat tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Po potrate však môže byť menštruácia ešte nepravidelná, najčastejšie sa zvykne dostaviť 4 - 6 týždňov po potrate, takže je možné, že Vám menštruácia ani nemešká. Na druhej strane mať nechránený pohlavný styk tak krátko po potrate je tak trochu nezodpovedné. Odporúča sa počkať 2 - 3 mesiace, aby sa maternica spamätala a tak sa snažiť otehotnieť. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Otehotnenie deň pred menštruáciou

  , Autor: Lola1113

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je možné otehotnenie deň pred menštruáciou. Užívam pravidelne hormonálnu antikoncepciu ale včera som si vzala poslednú tabletku a zajtra mám dostať menštruáciu. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva minimálna.

 • Mozne tehotenstvo

  , Autor: Cepicka

  Dobry den, chcela by som sa spytat na mozne otehotnenie pri netradicnej situacii. S priatelom sme mali sex, ale nejak to neslo a tak som sa rozhodla pouzit ine prostriedky a zvliekli sme mu kondom. Po chvilke sa rozhodol opat vniknut a tak si ho nasadil spat. No po sexe sme zistili, ze si ho navliekol naopak a tym padom do mna vnikal tym o bola predtym vnutorna strana. Je mozne aby sa z niecoho takehoto dalo otehotniet?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak boli v kondóme pred jeho zvlečením prítomné spermie, uvedeným spôsobom sa nejednalo o chránený pohlavný styk a tehotenstvo tak nie je vylúčené.

 • Ujasnenie pri zabudnutej HAK

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa spýtať prečo je možné, pri zabudnutí užitia jednej tabletky HAK v treťom týždni možnosť otehotnenia, keď zväčša ovulácia býva v strede cyklu alebo oplodnenie funguje inak pri braní HAK?
  Ďakujem Vám za ujasnenie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačný a ovariálny cyklus fungujú samostatne a na seba naväzujú. Ak má žena posunutú ovuláciu, je možné otehotnenie aj za polovičkou cyklu. Užívanie hormonálnej antikoncepcie umelo udržuje hladiny hormónov a bráni tým dozretiu a uvoľneniu vajíčka. Pri akýchkoľvek nejasnotiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • nechránený pohlavný styk

  , Autor: milada123

  Dobrý deň , chcela by som sa spýtať že mala som so svojím partnerom sex počas nepldných dní bolo to v noci z 30 augusta na 31. augusta pozrite prosím toto


  http://primar.sme.sk/kalkulacky/rocny-kalendar-plodnych-dni.php?den=11&mesiac=8&rok=2014&perioda=28&luteal=14

  a asi sa do mňa trošku urobil alebo to bola len "kvapka lásky"
  je možné z toho otehotnieť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pri nechránenom styku , je vždy možné otehotnenie
  s pozdravom

 • možné otehotnenie a dovolenka k moru

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň chcela by som sa poradiť, včera som zaplatia dovolenku k moru pre našu rodinu na júl. V decembri 2013 som potratila v 9 tt. a pravdaže sa budeme pokúšať o mimi, dieťatko by sme veľmi chceli. Jedno dieťa už máme má 7 rokov. Mala som v minulosti už viac spontánn potratov v prvom trimestri vždy som v minulosti v tehotenstvách aj prvý trimester krvácala. 2 x som spontánne potratila v prvom trimestri potom tretie tehu sa podarilo udržať, zachrániť napichali ma inekciami na zastavenie krvácania tak sa to úspešne podarilo máme syna (má 7 r) a pred 4 mesiacmi som opäť krvácala a potratila v prvom trimestri. Nevzdávam to. Chceli by sme bábo, ideme sa snažiť, neviem či v júli tehotná budem alebo nie to nevie nik, ale každopádne mám sestru žijúcu v Taliansku chceme ju ísť celá rodina navštíviť v júli aj more okoštovať........ Nebude prosím vás toto vadiť možnému otehotneniu, alebo tehotenstvu veť to nie je choroba alebo teda čo odporúčate, tak aby som mohla aj sestru v Taliansku navštíviť a tak aby sme aj dieťatko mohli mať.., nebude to problém ísť v júli do Talianska?. ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  osobne by som odporučila ísť do Talianska len v prípade, že nebudete tehotná alebo budete mať za sebou kritické obdobie gravidity (prvých 12 týždňov). Isteže tehotenstvo nie je ochorenie, a v prípade fyziologického priebehu je samozrejme možné cestovať, ak však máte problémy s krvácaním v prvom trimestri na vašom mieste by som si to rozmyslela. Je možné, že bude tehotenstvo krvácaním opäť komplikované, preto je lepšie v takom prípade ostať doma.