Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Info

  , Autor: TK

  Dobrý večer vám prajem, dlhšie beriem duphaston a teraz mi menzes mešká 17. deň, test som robila včera bol negatívny, mám dosť strach čo mi môže byt, viete mi nejak poradiť? Ďakujem vám.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto bez poznania bližších informácií a okolností je veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • gardasil 9

  , Autor: JanaV

  Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je vzhľadom na epidemiologickú situáciu teraz vhodné očkovať dieťa (15 rokov) vakcínou GARDASIL 9. Dcéra je preočkovaná proti covid-u (jún-júl 2021) a rada by som ju dala zaočkovať tak, aby sme stihli ešte preočkovanie aspoň 2.dávkou do 05/22. Mám trochu obavu, či to pred nadchádzajúcou vlnou neovplyvní jej imunitu voči ostatným vírusovým ochoreniam. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď. Pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podľa mňa môžete pokojne nechať dcéru zaočkovať vakcínou Gardasil 9. Vplyv na imunitu vzhľadom ku COVID-19 by to nemalo mať.

 • 24+6

  , Autor: Jana_tomsik

  Dobrý deň

  29.1. Mi bolo povedané, že mám malo plodovej vody na 3D ultrazvuku, následne na to som išla k mojej lekárne a okrem toho mi povedala, že mám malú placentu - hustotu placenty/hrubku. Tu sú hodnoty:
  AFI - 8,3 cm
  AC - 172,5
  HC - 233,3
  HC/AC - 1,35
  Váha bábätka - 602 g
  Hustota placenty (voluminöse) 5,8 cm
  24+6 tt
  Cely čas mi tvrdili, že buometria plodu je v poriadku a dnes mi povedali že hlavička je väčšia. Je to nejaký problem ? Je problem ta hustota alebo hrúbka placenty ? Alebo čo by ste odporúčali urobiť ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, to, že je hlavička väčšia ešte nič neznamená. Záleží aj od ďalších okolností. Hrúbka placenty nie je vôbec smerodajná, čo sa týka hodnotenia stavu zrelosti placenty, je to dosť subjektívne. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak by však niečo nebolo v poriadku, vyšetrujúci lekári by Vás o tom informovali, prípadne by bola odporúčaná hospitalizácia, alebo ďalšie vyšetrenia. Odporúčam absolvovať USG vyšetrenie v 30. týždni tehotenstva (fetálny skríning). Postupujte podľa odporúčaní lekárov, v prípade nejasností sa ich nebojte pýtať.

 • Duphaston

  , Autor: Dušana_1

  Dobrý deň,
  Rada by som sa opýtala, bol mi predpísaný Duphaston od 17-26 DC. Dnes 31 DC a ani náznak ms

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám bližšie výsledky vyšetrení, USG nálezy, informácie, ani okolnosti, za ktorých Vám bol Dulhaston predpísaný, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Ak by sa Vám menštruácia nedostavila v priebehu niekoľkých dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý stanoví ďalší postup.

 • Spontánny potrat

  , Autor: Vikypetko

  Dobrý deň mám jednu otázku minulý rok v januári som potratila . Včera som si pozerala zdravotnú dokumentáciu v online pobočke v dôvere a tam mi vyhodilo že spontánny potrat: nekompletný potrat,komplikovaný infekciou pohlavných a panvovych orgánov. Lenže ani ja a ani manžel sme žiadnu infekciu nezaznamenali q nepovedal mi to ani doktor. Je to vlastne možné? Ak áno, čo to vlastne znamená?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení ani niekdajšie okolnosti potratu, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Jedná sa prakticky iba o diagnózu MKCH, teda medzinárodnej klasifikácie chorôb, je možné, že došlo iba k omylu v zadávaní kódu diagnózy.

 • ???

  , Autor: Bodka123

  Dobry večer, mam 15 a uz niesom panna. Ak pojdem prvy krat ku gynekologovi, tak bude musiet povedat mame ze uz niesom panna alebo tam uz plati pravidlo mlcanlivosti? Mám mu povedat pravdu alebo mam radsej zatajit ze uz niesom panna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, gynekológ pri vyšetrení vie zistiť, že žena už nie je panna. Nevidím dôvod, prečo by ste to mali lekárovi zatajovať. Idete tým sama proti sebe. Ak už žijete pohlavným životom, gynekológ vie skontrolovať pošvu, krčok maternice a pohmatom aj maternicu a jej okolie. Tým, že ste neplnoletá, informácie o Vašom zdravotnom stave musí vedieť Váš zákonný zástupca.