• cysta

    , Autor: nikan

    Dobrý deň pán doktor,chcela by som sa opýtať….V januári som prekonala mononukleózu a dosť ma to „rozbilo“.Začala som mať problém s črevami, vlastne doteraz sa z toho dostávam, okrem toho som mala obličkový záchvat a našli mi kameň na obličke, na CT cystu na vaječníku 3 cm….Bola som na rôznych vyšetreniach, u gyn. som bola v januári a posielajú ma tam znovu.Vlastne ako mi začali tieto problémy,niekedy keď tlačím na stolicu, unikne mi kvapka moču.Vie toto riešiť aj gynekológ alebo mám mu to vôbec povedať? Pri týchto problémoch sa mi skrátil aj cyklus na 21-23 dní, no už nejaké dva mesiace som mala 28, tak sa to dúfam upravuje….je nutná návšteva gyn.,prípadne máte nejakú radu? ďakujem

    Dobrý deň, odporúčam absolvovať pravidelné preventívne prehliadky. Cystu treba odsledovať, môže sa jednať iba o funkčnú cystu, ktorá môže prasknúť. Čo sa týka úniku moča, je vhodné urologické vyšetrenie, ktoré určí prípadný typ inkontinencie.