• USG prsníkov

    , Autor: Laurinka7

    Dobry den mozem poprosit o vysvetlenie Usg prsnikov je to vazne?
    Fertilný typ mliečných žliaz bilat s výraznejšiu zložkou adenoidnej hyperplázie bilat. Parenchým ma primeranú echogenitu,
    pravidelnú jemnú echoštruktúru vľavo v DMQ na č 8/9periareolárne prítomné hypoechogennejšie ložisko zmiešanej echoštruktúry . Dobre orientačné voči okoliu o veľ. 13 x 6 mm nasadajúce na prektoralnu väčšiu, vedľa neho menšie identické o vel. 5 x 5 mm. Mliekovody nie su dilatovane kozna vrstva je jemná primeranej šírky . Hladkých kontúry. Podkozna i retromamarna tukov a vrstva ma primeranú echotexturu i echogenitu. Retromamarne je stena hrudna hladka . Dobre ohraničená . V axilach t.č. zväčšene LU nie sú prítomné.
    Záver: Die.dg ostrovčeky tzv adenoidnej hyperplázie 1 sin. FIA /BIRADS3

    Dobrý deň. FIA skratka znamená fibroadenóm, teda benígne ložisko prsníka. BI-RADS 3 znamená pravdepodobne benígny nález (riziko malignity menšie než 2 %). Predpokladám, že Vám odporúčali kontrolu o 4-6 mesiacov.