• Rakovina

    , Autor: lucka-151

    Dobrý deň prosím Vás co znamená diagnóza N60. 8
    Moze z toho vzniknúť rakovina prsníka? Ešte kojím tak neviem co sono prsníka bude objektívne.
    Ďakujem

    Dobrý deň, jedná sa o nezhubné zmeny tkaniva v prsníku, nejedná sa o rakovinu. Dysplastické zmeny v prsníkoch sa vyskytujú u 50-90 % všetkých žien medzi 35 - 50. rokom života. Obvyklým histologickým, nálezom býva zväzivovatenie, a zmnoženie žliazok a zmeny okolo mliekovodov. Jedná sa o prestrelenú fyziologickú odpoveď na meniace sa hormonálne prostredie v období života ženy. Odporúčam dodržiavať pravidelné preventívne prehliadky, no stresovať sa nemusíte.