• Bolesti chrbtice , nadúvanie , bolesť v podbrušku

    , Autor: Tima

    Dobrý deň , ospravedlňujem sa že tu píšem opäť lenže veľmi stresujem .. už som vám tu písala viac krát .. mám len 16 rokov veľmi sa bojím toho že to je predsa tehotenstvo .. už "svalovka"po prvom pohlavnom styku zmyzla keďže to bolo dva týždne dozadu .. menštruácia sa dostavila pred týždňom lenže skončila skôr ako obyčajne (čiže trvala 4dni *obyčajné trvá týždeň* prvý deň bola slabá druhý a tretí deň silná štvrtý deň už iba kvapky a piaty tiež už iba špinenie do hnedej farby) .. už asi dva necelé týždne mám silné nutkanie na wc a pri močení hlavne na konci mám také ostré bolesti v pošve .. asi 3 dní má boli veľmi v podbrušku (akoby predmenštruačny syndróm alebo akoby počas menzesu ) a mám nadúvanie a plynatosť .. (neviem či to vážne nebude ten zápal močových c. ale vaječníkov ) lenže strašné sa bojím že to bude skôr tehotenstvo a priveľmi sa stresujem .. dá sa tehotenstvo vylúčiť ? (Podotýkam ten styk trval 10min a bol 4krat prerušený )( lenže pokiaľ viem je aj predevukacna tekutina či také niečo čo môže tiež obsahovať životaschopne spermie ) .. vopred ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, áno prostatický sekrét obsahuje spermie, ktoré sú schopné oplodnenia. Podľa Vašich opisov sa nemusí jednať o tehotenstvo, ale o zápal močových ciest. Odporúčam si realizovať tehotenský test najmenej 14 dní od pohlavného styku, na základe ktorého si budete vedieť potvrdiť alebo vylúčiť tehotenstvo. Do budúcna odporúčam chránený pohlavný styk.