• Rakovina maternice

    , Autor: Lea20

    Dobrý večer . Chcem sa spýtať ako sa prejavuje rakovina maternice? . Ďakujem.

    Dobrý deň, rakovina maternice je veľmi široký pojem. Napríklad aj myómy maternice sú nádory maternice, hoci v drvivej väčšine nezhubné. Iný je nález a výsledky pri karcinóme krčka maternice, sliznice alebo tela maternice alebo karcinóme vajíčkovodov. Ochorenie nemusí mať žiadne prejavy alebo sa môže prejavovať rôzne. Treba však povedať, že sú to prejavy, ktorými sa prejavujú aj iné ochorenia alebo odchýlky, či poruchy, preto nie je namieste Vás strašiť. Dôležité je absolvovať preventívne prehliadky a vhodné je aj očkovanie proti HPV. Odporúčam pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštíviť Vášho obvodného gynekológa.