• Laparoskopia

    , Autor: tryinka1234

    Dobrý deň pán doktor, v stredu mi bola vykonaná laparoskopia, hysteroskopia. Záver vajcovody pekne priechodné, polyp z maternice odstránený, maternica bez PN,ústia vajcovod bilat. Bpn. Na prepustacej správe je ale napísané :blanite zrasty ovaria I sin v ovarickej fose, čo to znamena? Dosť ma. To. Prekvapilo, pretože po operácii mi o týchto zrastoch nič nepovedali, neprekonala som. Žiadne zápaly, na preventívky poctivo chodím.

    Dobrý deň, nemusíte sa znepokojovať. Mnohé ženy prekonajú zápaly v dutine brušnej alebo ženských pohlavných orgánov bez toho, aby o tom vedeli, či mali nejaké ťažkosti. Spomínané zrasty medzi vaječníkom v mieste jeho uloženia nie sú ojedinelým nálezom. Na preventívnych prehliadkach tieto blanité zrasty nie je vidieť. Na funkčnosť vaječníka vplyv nemajú, v závislosti od ich uloženia môžu mať vplyv na vyputovanie vajíčka z vaječníka do vajíčkovodu. Ak sú vajíčkovody priechodné ako aj dutina maternice je bez patológie, môžete byť kľudná.