Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,443 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Prvý pohlavný styk

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa spýtať... Z piatka na sobotu som mala prvý pohlavný styk. No mám isté obavy, že či nemôžem byť tehotná. Pred pohlavným stykom sme mali tzv. Hratky počas, ktorých sa priateľ spravil. Po nich sme mali pohlavný styk, ale použili sme kondóm a keď ho vytiahol tak kondóm bol do polovice stiahnutý a dosť sa bojím, že by sa to nejak z kondómu mohlo dostať alebo podobne. Priateľ vravel, že sa spravil, až keď ho vytiahol. Je možnosť, že budem tehotná? Totižto mám nepravidelný menštruáčny cyklus, nedostatok kyseliny listovej a ďalšie zdravotné problémy. Viem, že niečo dokáže ovplyvniť tehotenstvo, no chcem sa poradiť s odborníkom, pretože si nemôžem dovoliť otehotnieť. Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk a nedošlo k prasknutiu kondómu, podľa Vášho opisu by ste tehotná nemali byť.

Podobné otázky

 • Prvý pohlavný styk

  , Autor:

  Dobrý deň, nedávno som pisala o prvom pohlavnom styku či môžem byť tehotná. Dnes som mala na nohavičkách hnedý a slabocerveny vytok. Z čoho by to mohlo byť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, výtok s miernou prímesou krvi môže byť spôsobený trhlinkami eventuálne okrajmi panenskej blany po prvom pohlavnom styku. Takto sa Vám však objektívne neviem vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Ovulácia a výtok

  , Autor: nn19

  Dobrý deň, s partnerom som mala prvý pohlavný styk minulú nedeľu deň po skončení menštruácie po 3 rokoch.pouzili sme kondóm, spravil sa doň mimo mňa, vytiahol penis cca 30-40 sekúnd pred ejakuláciou. Od toho dňa, mám neustale nutkanie na močenie, zmizol mi výtok, neviem si podľa neho určiť plodné, neplodne dní, ako som to doteraz vedela. Podľa symtotermalnej metódy je poloha krčka ťažko hmatateľna, je posadený vysoko a mám citlivé bradavky. Chcem sa preto spýtať, či je dôvod na obavy z možného počatia alebo len moje telo zareagovalo na to týmto spôsobom. Keďže nechcem užívať HAK, doporučili by ste mi pharmatex ?
  Dakuejm za pochopenie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste použili bariérovú metódu antikoncepcie, tehotná by ste nemali byť. Ak ste dlhšiu dobu nemali pohlavný styk, pošva a Váš organizmus môže takýmto spôsobom zareagovať. Čo sa týka Pharmatexu, je to voľno predajná dostupná vaginálna lokálna antikoncepcia, závisí len od Vás, či Vám bude takáto forma antikoncepcie vyhovovať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti po prvom pohlavnom styku

  , Autor: Potvora27

  Dobrý deň,
  s priateľom sme mali prvý pohlavný styk pred dvoma dňami a kedže som bola ešte panna, trošku som krvácala, no ešte dnes ma bolí v podbrušku a mám také jemné špinenie. Čím to môže byť spôsobené ?? Sex sme mali dva dni po tom, ako mi skončila menštruácia a samozrejme bol chránený. Je to normálne? Alebo sa mám niečoho obávať ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  stav je normálny, krvácanie môže byť i dlhšiu dobu, vzhľadom na pretrhnutie panenskej blany
  bolesti sú tiež normálne,
  s pozdravom

 • Prvy pohlavny styk

  , Autor: Kami

  Dobrý deň,
  pred 5 dňami som mala prvý pohlavný styk teda ak ta to dá tak nazvať, pretože môj partner sa proste domňa nedostal neviem či to bolo tým,že sme boli v strese alebo,že mám príliž hrubú panenskú blanu.No skúšal ma roztiahnuť prstamy mal ich aj krvavé čiže mi asi natrhol blanu. Teraz často cítim pálenie čím to je ???

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pálenie môže byť spôsobené drobným poranením alebo vaginálnou infekciou.

 • stredne ťažka dysplazia

  , Autor: odbornik6

  obrý večer v septembri som bola na gynekologickej prehliadke, kde mi bola robená cytológia a vyšla mi stredne ťažka dysplázia, pričom minulý rok mi tak isto bola robená cytológia a tam mi vraj vyšla mierna dysplazia pričom mi to bolo povedané až teraz,ale vraj sa to dá získať pri nechránenom pohlavnom styku, pričom ja som prvý pohlavný styk mala v júli a cytológia mi bola robená už v júni minulého roku ako je to možné, že mi vyšla mierna dysplázia a prvý pohlavný styk som mala až v júly?? A ešte jedna otázka mám prísť v januári na kontrolnú cytológiu teda o 4 mesiace nie je to neskoro, keď sa mi predtým za rok o dosť zhoršili výsledky,?? Mám 22 rokov a mám obrovský strach, aby sa to neskomplikovalo, pričom mi bolo povedané, keď sa výsledky nezlepšia tak pôjdem na operáciu. ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  pohlavný styk a ochorenie HPV vírusom je najčatejším vyvolávajúcim agensom, na druhej strane veľmi závisí aj na imunite teda obranschopnosti organizmu. Kontrolný odber o 4 mesiace je štandardný postup, skôr cytológiu nemá význam opakovať. Držím palce!