• Výsledok bioptického vyšetrenia

    , Autor: anita88

    Dobrý deň pán doktor,
    bohužiaľ som po druhom potrate a práve som dostala výsledky z bioptického vyšetrenia. Môj lekár ordinuje až budúci týždeň, ale som strašne zvedavá. Píšu mi tam: funkčné neskoro sekrečné, ložiskovo až hypersekrečné endometrium. Čo to znamená? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, po potrate sa obsah dutiny maternice alebo aspoň jeho časť posiela na histologické vyšetrenie. Je to štandardný postup. Príčinu potratu to ale neobjasní. Vami popisovaný histologický nález je primeraný nález tomu, že ste boli tehotná a sliznica dutiny maternice bola tehotenstvom pozmenená. Ak u Vás došlo k opakovaným potratom, odporúčam hematologické a endokrinologické vyšetrenia za účelom vylúčenia možnej príčinnej súvislosti s potratmi.