• Antikoncepcia a hnačka

    , Autor:

    Dobrý deň, chcem sa spýtať či môže byť znížená účinnosť antikoncepcie Lunytta, ak po pól hodine uživia tabletky som mala jednorázovú hnačku.
    Ďakujem veľmi pekne.

    Dobrý deň, ak dôjde k vracaniu v priebehu 3 – 4 hodín po užití tablety alebo máte silnú hnačku, existuje riziko, že liečivá z antikoncepčnej tablety sa nemusia v tele úplne vstrebať. Situácia je podobná, ako keď zabudnete užiť tabletu. Po vracaní alebo silnej hnačke musíte čo najskôr užiť novú tabletu z náhradného balenia, najlepšie do 12 hodín od času, kedy zvyčajne užívate tabletu hormonálnej antikoncepcie. V opačnom prípade nasledujúcich 7 dní používajte doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm). V prípade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.