• Návšteva gynekológa

    , Autor: girl1234

    Dobrý deň, mám 24 rokov a ešte som nebola u gynekológa. Mám z toho obrovský strach aj keď viem že prvú návštevu u gynekológa som už mala mať dávno za sebou. Zubára sa tak nebojím ako gynekológa. Na začiatku som to nebrala až tak vážne ale s priateľom plánujeme založiť rodinu a už sa dlho odhodlávam no zatiaľ vždy nadomnou vyhral strach a aj hanblivosť. No musím sa k tomu dokopať. No a chcela by som sa opýtať, na čo sa mám vôbec pripraviť teda okrem poriadneho "výprasku" od doktora/doktorky? Ďakujem za skorú odpoveď.

    Dobrý deň, žiadneho výprasku sa nedočkáte. Nemusíte sa vôbec obávať, lekár/ka sa s Vami porozpráva a za predpokladu, ze žijete aktívnym sexuálnym životom, Vás vaginálne vyšetrí a odoberie stery z pošvy. Všetko Vám bude adekvátne vysvetlené.