• Pohyby

    , Autor:

    Dobrý deň mám na vás otázku ohľadom pohybov plodí :-))) som prvorodicka take neviem ako to funguje ale isto to spomeniem pri najbližšej poradni Gyn .
    Niekedy sa stane to že maly kope od rana do večera neprezržite :-)) ale potom zas naopak že taký 2-3 dni nič že sa nehýbe a keď aj áno tak len tak slabulinko ako keby sa len mrvil :-)) som 25 tt .... je normálne aby si dieťa robilo takéto prestávky ?

    Dobrý deň, aktivita plodu závisí od viacerých faktorov. Podľa toho, akú aktivitu robíte vy, čo konzumujete, koľko tekutín vypijete. Každý deň nemusíte pociťovať vyslovené kopanie, ale cítiť pohyby plodu už áno. Nemusíte sa obávať. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach však navštívte Vášho obvodného gynekológa.