• po zákroku

    , Autor: anka12

    ahoj, chcem sa opýtať, ako viem, že umele prerušenie tehotenstva bolo úspešné? po prečítaní všelijakých článkov, som sa dočítala, že krvácanie po zákroku by malo trvať od 1-3 týždňov. to moje bolo iba jeden a pol dňa. teraz už zo mňa vyteká taká "špinka", mám sa obávať, alebo je to bežné? a ako som sa dočítala, tak po UPT zvyčajne je tehotenský test pozitívny... ja som si ho ešte nerobila, lebo sa obávam výsledku, že pozitívny bude a potom by som sa obávala, že stále tehotná som. lekár mi vravel, že takáto situácia sa deje asi jednej zo 100 žien. ako viem,že UPT bola úspešna?

    Dobrý deň,
    ak ste krvácali len jeden deň, je to v poriadku a neznamená to, že by zákrok nebol urobený správne. Definitívne potvrdenie, že gravidita už nie je v maternici vám však poskytne až ultrazvukové vyšetrenie u vášho lekára.