Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,166 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Otehotnenie

  , Autor: ichutnakova

  Dobry den.. V 9 tyzdni som potratila pretoze som silno krvacala a v nemocnici mi povedali ze tam uz nic nieje cize plod sa vyplavil.. Maternica ho jednoducho neprijala..Museli mi spravit kyretaz..Chcem sa opytat ci musim naozaj cakat pol roka na to aby som mohla mat babo..A ci mam uzivat nejake vitaminy..Dakujem za odpoved...

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň,
  odporučená je doba 3-6 mesiacov. je to čas, ktorý potrebuje maternica na zotavenie. V tomto prípade sa neoplatí ponáhľať. Začnite užívať len kyselinu listovú, viac v tomto štádiu nepotrebujete.

Podobné otázky

 • Análny/ vaginálny styk

  , Autor: Ivika95

  Dobrý deň Pán doktor,
  s partnerom sa nám pri milovaní stáva, že striedame análny a vaginálny styk. Momentálne, ale mám pochybnosti, či nemôžem byť tehotná. A prichádzajú mi trocha výčitky a obavy, že ak by sa to potvrdilo, tak či by toto striedanie nemohlo spôsobiť nejaké problémy alebo dokonca potrat. Sú takéto obavy/ výčitky opodstatnené? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, striedanie vaginálneho a análneho styku môže samozrejme spôsobiť ťažkosti, najmä v zmysle infekcie, čo v prípade neliečenia môže spôsobiť problémy, aj v zmysle potratu. Na samotné otehotnenie to však vplyv nemá.

 • Tabletka po

  , Autor: lucik19

  Dobrý večer, ja som tu dnes písala ohľadom kúpybtabletky po. Aj keď som v 24 dni cyklu, a ovulácie som už pravdepodobne mala, som trochu nervózna. Viem že je tu malá šanca otehotnenia, no stále nejaká je, no zároveň ak je zbytočne kupovať tabletku po a dopovať sa hormónmi tak by som to nerobila. Myslíte si, že mi nehrozí otehotnenie aj keď tabletku nekúpim? Vopred ďakujem za odpoveď a ospravedlňujem sa za toľko otázok ( no mám menšie stresy ????)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tabletku núdzovej antikoncepcie môžete užiť. Na trhu je však viacero druhov núdzovej antikoncepcie a každá funguje na inom princípe. Ak ste už mali ovuláciu, je zbytočné užívať preparát, ktorý zabraňuje ovulácii, neúčinkoval by. Vo Vašom prípade je vhodnejší preparát ellaOne, ktorý je núdzovou antikoncepciou do 120 hodín (5 dní) po nechránenom pohlavnom styku. Používa sa na zabránenie tehotenstva po nechránenom sexuálnom styku alebo ak zlyhala antikoncepčná metóda, či došlo k roztrhnutiu kondómu.

 • Je mozne otehotnenie

  , Autor: Michal21

  Dobrý deň
  S priateľkou sme mali petting (sedela na mne a treli sme sa pohlavnymi ogranmi) avšak ona mala spodné prádlo. K ejakulacii prišlo, keď už na mne nesedela ale je možné že sa trosku ejakulatu dostalo na jej gatky. Bola v poslednom dni menštruácie s 25 dnovym cyklom a ešte nemala pohlavný styk(je panna)
  Je možné že by bola tehotna
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností, navyše, ak nedošlo k pohlavnému styku, priateľka tehotná nebude. Nemusíte sa obávať.

 • Progesterón

  , Autor: Luzka

  Dobrý deň prajem
  Bol mi z krvi zisteny nižší progesterón. Čo to znamená? Viem, že progesteron je dôležitý na otehotnenie ale nižšia hladina znamená to, že nemôžem otehotnieť?
  Vedeli by ste mi poradiť na to nejaky liek? Aby sa to dalo do poriadku

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, predpokladám, že Vám bol robený hormonálny profil. Záleží od okolností, čo riešite, čo plánujete, aké máte ťažkosti, a či vôbec, ... Na trhu je viacero preparátov progesterónového bloku, od Duphastonu, Utrogestanu až po Progestanelle. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani výsledky vyšetrení, či nálezy, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam stav konzultovať s Vašim obvodným gynekológom, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, nálezy, ako aj okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť, ako aj určiť ďalší postup.

 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: lenka777

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, že či je možná šanca na otehotnenie. Poslednú meňstruáciu som mala 29.7- 3.8. S priateľom som mala chránený pohlavný styk pred menštruáciou a aj po nej, no vyskytli sa u mňa tažkosti v oblasti spodného brucha. Bolia ma kríže a som nafuknutá. (už pred tým som mávala tráviace ťažkosti). Dočítala som sa, že takéto problémy môžu byť spojené s prvými príznakmi tehotenstva. Antikoncepciu neberiem už skoro druhý mesiac. Mám sa obávať prípadného tehotenstva? Alebo bolesť v spodnej oblasti chrbta pripisovať ovulácií? Ďakujem vám vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je tehotenstvo veľmi málo pravdepodobné. Spomínané ťažkosti nemusia byť vôbec gynekologického pôvodu, prípadne sa môže jednať aj o prejavy spomínanej ovulácie. Takto sa Vám k tomu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.