Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
19,166 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Escapelle

  , Autor: mizu

  chcela by som sa spytat či je normalne po 8h užitia tabletky escapelle dostať krvacanie a bolesti brucha ktore ustupuju...a aka je šanca že zabrala ako mala ?

Podobné otázky

 • Môžem byť tehotná

  , Autor: Púčik222

  Dobrý deň chcela by som sa vás spýtať či môžem byť tehotná. Dňa 20.7 som mala posledný deň menštruáciu a taktiež aj nechránený pohlavný styk. Viem že do mňa neejakuloval iba mal na ňom predejakulacnu tekutinu. Bol vo mne tak 3 minúty a nebol ani hlboko. Do 13 hodín som vzala escapelle. Do 5 dní som malá hnedý výtok. Teraz mi menštruácia mešká 8 dní ale mám taký hnedasty výtok s kúskami. Môžem byť tehotná alebo sa mi blíži menštruácia?Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie a daných okolností je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si môžete urobiť tehotenský test. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva, ako aj pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Escapelle

  , Autor: Adi47

  Dobrý deň, deň po menštruácii v utorok nám praskol kondón v stredu ráno som si dala escapelle. Po štyroch dňoch od užitia tabletky som začala krvácať je to presne ako menštruácia. Na internete som čitala, že to je normálne, ale ak ta by som rada počula váš názor. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu správneho a včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Áno, je to normálne. Môže sa jednať o normálnu, plánovanú menštruáciu, prípadne aj o špinenie spôsobené tabletkou núdzovej antikoncepcie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • prvy analny sex

  , Autor: Lalinka

  zdravím, včera som mala prvý krát análny sex a partner sa urobil dnu no obávam sa že niečo stieklo do pošvy aj keď som ešte panna.Je možné, že by som mohla otehotnieť? mešká mi menštruácia piaty deň, tak sa trochu obávam. Bola som aj u gynekológa pretože som mala neúspešny pokus o prvý sex ale je možnosť, že by sa partner napustil do mňa tak som si dala escapelle. Moj gynekológ mi povedal, že na ultrazvuku sa mu nič ako tehotenstvo nezdá a že podla neho dostanem menštruáciu. Myslíte, že ak by som bola tehotná bolo by to po 3 týždnoch vidieť na ultrazvuku? a môže nejako análny sex ovplyvniť cyklus?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za daných okolností tehotná nebudete. Príčin meškajúcej menštruácie, či nepravidelného cyklu môže byť viacero. Análny styk s tým podľa mňa nič nemá. Odsledujte si to.

 • Escapelle tapletka po krce

  , Autor: Nikola26

  Dobrý deň 27.2. 2022 sa nam pretrhla ochrana o hodinu na to som si dala Tabletku Po (v teň den som mala plodný deň mozno aj ovulaciu) dnes 7.3. 22 (8 dni na to) pociťujem zatial mierne krče v bruchu s hodinovymi pauzami mozem byt tehotna alebo mať mimo maternicove tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej antikoncepcie tehotenstvo nepredpokladám. 8 dní po pohlavnom styku sa ešte nedá hovoriť o tehotenstve. Môže sa jednať aj o vedľajší účinok tabletky núdzovej, prípadne aj o príznaky predmeštruačného syndrómu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • escapelle

  , Autor: Klára222

  Dobrý deň, moj posledny cyklus. 8.1.2022 zaciatok menstruacie, 13.1. pohlavn styk. Cyklus mam 24 dnovy. 14.1. po 27 hod som vzala escapelle, po 7 dňoch sa mi spustilo krvacanie a prisla bolest prs - spolu s krvacanim. Menstruacia mi nedosla, iba od 30.1. mam slabe spinenie, dnes na 25 den som si robila test s citlivostou 10, vysiel negat. Je prosim vas "bezne" ze miesto beznej menstruacie mam po escapelle spinenie a bolest podbruska? Som z tohto vo velkom strese. Mozem povazovat vysledok testu v 25. den cyklu za jednoznacny? Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, núdzová hormonálna antikoncepcia so sebou prináša aj vedľajšie, či nežiadúce účinky, medzi ktoré patrí nepravidelné krvácanie, či bolesti v podbrušku. Za predpokladu včasného užitia tabletky núdzovej hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.